Aktuálně

Čerti a čertice se sešli na mikulášském tréninku

Tradiční mikulášský trénink se neobešel bez masek a mikulášské nadílky pro děti. Střílelo se na speciální terče v podobě Santy nebo vánočního stromečku a na závěr jsme si všichni zazpívali hezkou vánoční koledu🎅🎄.

 

Pohár tří měst
27.5. se v Přerově konalo druhé kolo Poháru tří měst. Závodu se zúčastnilo 56 střelců z Moravy. Počasí vyšlo krásně, jen vítr nás trochu potrápil.
Rádi bychom touto cestou poděkovali panu Bc. Jířímu Vajdíkovi za sponzorský dar ve formě stanu, který nám bude při závodech poskytovat útočiště před sluncem a deštěm.
Také moc děkujeme obci Stará Ves za zapůjčení dalších stanů, stolů a lavic. Velice si toho ceníme a ještě jednou děkujeme!!!
Na závěr bychom všechny fanoušky, rodiče i zvědavce rádi pozvali na finále, které se bude konat 24.6. v areálu SK Přerov.
Budeme se těšit na vaši návštěvu.

 

 

 

Přerovští lukostřelci dovezli cenné kovy z halových mistrovství ČR
Jako každý rok se v měsíci únoru a březnu konaly Mistrovství České republiky v halové lukostřelbě.
Jako první proběhlo 32. mistrovství ČR dorostu, které se konalo v Nymburku. Zde náš oddíl reprezentoval David Martinec v kategorii kadet – reflexní luk. Ten v kvalifikaci vybojoval 22. místo. V následné eliminaci neprošel přes střelce z SK Eska Cheb a podlehl 0 – 6.
O týden později se konalo opět v Nymburku 32. mistrovství ČR dospělých. V kategorii senior – reflexní luk nastoupil za SK Přerov Tomáš Krutil. V kvalifikaci si vystřílel 11. místo a hladce se probojoval do eliminací. V těch potom postupoval až do semifinále, kde měl jedno zaváhání a do finále nepostoupil. Následně se utkal s vítězem kvalifikace o 3. místo. Soupeře porazil a z MČR dovezl bronzovou medaili 🥉👍💪. Patří mu velké díky za skvělý výkon.
V březnu proběhlo v Olomouci 30. mistrovství české republiky žactva. I zde jsme měli své zástupce. V kategorii Mladších žákyň – reflexní luk nastoupila Klára Skácelová, která v kvalifikaci skončila na 27. místě. V následné eliminaci však za stavu 0 – 6 vypadla.
V kategorii starších žáků – reflexní luk reprezentovali náš oddíl Andrea Zbořilová a Josef Spáčil. V nejpočetnější kategorii žákyň se Andrea Zbořilová v kvalifikaci umístila na 37. příčce, bez postupu do eliminací. Josef Spáčil skončil v kvalifikaci na 22. pozici. V následné eliminaci svedl vyrovnaný souboj se střelcem z Ostravy, kterému nakonec podlehl díky poslednímu nepovedenému šípu 4-6.
Poslední republikový halový závod proběhl uplynulý víkend v Humpolci. Tento závod je určen pro nejmladší lukostřelce od 6 do 10 let. I zde jsme měli své želízko v ohni. Jiří Nejmet v kategorii reflexní luk 6-8 let svedl jako nováček velmi vyrovnaný souboj o medailové pozice. Od druhé poloviny se Jiřík probojovával na příčku nejvyšší, kde se udržel až do samého závěru s těsným náskokem. Nakonec s minimálním rozdílem čtyř bodů na prvního skončil na krásném 2. místě🥈👍💪. Velká gratulace a věříme, že ho tato zkušenost posílí a do budoucna bude jednou z opor oddílu.
Všem našim střelcům moc gratulujeme a to nejen těm, kteří dovezli cenné kovy, ale i těm, kteří našli odvahu reprezentovat oddíl SK Přerov 1908 na nejdůležitějších závodech sezóny. Nasbírali nové zkušenosti, které se budou hodit při příštích důležitých závodech.

 

28. ročník Zimního poháru města Přerova

V neděli 22. 1. 2023 proběhlo finálové kolo tradičního lukostřeleckého Zimního poháru města Přerova, který pořádá oddíl lukostřelba SK Přerov 1908. Turnaj se již 28 let těší velké oblibě střelců z celé Moravy. Letošní ročník, pořádaný za podpory města Přerova a Olomouckého kraje, byl koncipován jako pětikolový turnaj, kdy se započítávaly tři nejlepší výsledky.

Zúčastnilo se ho 50 střelců různých věkových kategorií z Přerova, Olomouce, Opavy, Vsetína, Šanova a Kroměříže. Zastoupena byla jak kategorie reflexní (olympijský luk), tak i kategorie holý luk.

V silné konkurenci se neztratili ani střelci SK Přerov 1908.

V kategorii dětí do osmi let se umístil Jiří Nejmet na druhém místě. V mladších žácích bral stříbro Vojtěch Koliáš a v mladších žákyních zlato Klára Skácelová a stříbro Jozefina Stiskalová. U starších žáků vybojoval zlato Josef Spáčil, na druhém místě skončil Lukáš Pospíšil. V nabité kategorii dívek získala stříbro Andrea Zbořilová. Mezi kadety se umístili na bronzové příčce Jakub Jakubík a Martina Knichlová. V kategorii dospělí holý luk na třetím místě skončila Alena Vrchovská. Reflexní luk ženy, bronzovou medaili získala Marta Prášilová. V mužích bral druhé místo Miroslav Zbořil a třetí skončil Radim Soldan. Mezi seniory máme také dva úspěšné střelce, zlato patří Tomáši Krutilovi a stříbro Stanislavu Skácelovi. V nejstarší kategorii 60+ opět bodovali naši lukostřelci a to Miroslav Grohmann jako první a Ivo Jakubík jako druhý.

Celý pohár s nejvyšším počtem bodů opanovala Tea Večerková z LO TJ Opava.

V tomto závodě se podařilo stanovit i nový český rekord v kategorii mladší žáci holý luk Ondřeji Šugárkovi z SK Policie Vsetín, který nastřílel 547 bodů.

Všem moc gratulujeme k úspěchu a děkujeme lukostřelcům za úspěšnou reprezentaci oddílu SK Přerov 1908 i našeho města.

Miroslav Zbořil – Předseda oddílu.


Přerov má mistra republiky, stal se jím člen oddílu Miroslav Grohmann

Konec prázdnin se již tradičně pojí k nejdůležitějšímu závodu lukostřelecké sezóny. Tím letos bylo 88. mistrovství České republiky v terčové lukostřelbě pořádané lukostřeleckým oddílem LK Arcus Plzeň. Oddíl lukostřelby SK Přerov 1908 vyslal do boje své největší želízko v ohni, závodníka Miroslava Grohmanna, vicemistra republiky v terčové lukostřelbě za rok 2018.

Ten se v nabité konkurenci nejlepších lukostřelců z celé republiky opět neztratil. V kvalifikačním závodě si vystřílel s 585 body senzační 1.místo, které mu zajistilo přímý postup do osmifinále. V následujících eliminacích pak s přehledem vyřadil ostatní soupeře. Ve finále se utkal s domácím závodníkem Vladimírem Ševčákem z LK Arcus Plzeň, kterého přestřílel 6:2. Stal se tak mistrem České republiky v terčové lukostřelbě v kategorii seniorů 60+.

V kategorii seniorů to nebyl jediný úspěch SK Přerov. Závodu družstev se účastnil i Tomáš Krutil, který hostoval v oddílu Lukostřelby Kroměříž. S ním vybojoval krásné druhé místo a stal se tak vicemistrem České republiky v terčové lukostřelbě družstev.
Oběma borcům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu. 🏹👍 🥇🥈